Iedvesmai
Radošo ideju pietura           
 

Dēlis fotogrāfijām

Vecos dēļus es vienkārši mīlu, bet citreiz arī ne tik vecus var pārvērst glītā fotosienā! Šeit piemēros divi dažādi - viens ne tik sens, kam sāni aplīmēti ar pašlīmējošu audumu, otrs - vienkārši noslīpēts senāks dārgums. Tiem riņķī aptinu rupjāku vai smalkāku auklu, salieku mazāka izmēra koka knaģīšus un saspraužu ģimenes mīļākos fotomirkļus! Tos, protams, ik pa laikam ir ļoti ērti arī pamainīt!!! Šādam dēlim var izdomāt arī iespēju piekarināt pie sienas, bet es pagaidām tos regulāri pārvietoju interjerā vienkārši atbalstot uz grīdas vai kumodes utml., jo to senāko dažkārt mēdzu izmantot arī kā stilizētu paplāti:)

Trauks dažādiem sīkumiem

Mana radošā acs regulāri ierauga dažādas lietas saimniecībā vai "second hand" veikalos, jau aptuveni galvā iztēlojoties to "jauno dzīvi". Kamēr vēl māja primāri tika apkurināta ar malku, bieži iegādājāmies šādus iekuru klucīšus, kas ļoti labi kalpo sveķelīšu vietā. Tukšs trauks lieliski noder, lai pārveidotu to par glītu bundžu. Es tādās ērti sakārtoju dažādas lentītes, filca gabaliņus un daudz ko citu. Lietas ir savās vietās un smukā traukā! Aplīmēt noteikti var ar visu ko, bet man ļoti glīti šķiet izmantot gofrēto kartonu (ļoti plašā klāstā Rīgā, Baltijas papīrs veikalā!!), to pielīmējot ar abpusējo līmlentu. Noformēt var kā vien vēlas - ar lentītēm, striķīšiem, uzrakstu kartiņām! Pievieno visam arī savu radošo izdomu!!!!

Pievieno vērtību traukiem

Ja mājās ir kādi jau apnikuši trauki, vai nejauši labdarības veikaliņā atrodi kādu pērli - nopērc porcelāna apgleznošanas krāsas un izpaudies radoši. Šeit mēs ar meitiņu vienkāršus, baltus šķīvjus padarījām daudz greznākus! Izmantosim Ziemassvētku galda noformējumam!


Galdiņš no koka paletēm

Daudzas no jums noteikti ir pamanījušas, ka koka paletes ir ļoti noderīgs elements dažādu mājlietu radīšanai??!!! Mums arī dažas ir ieviesušās, līdz ar granulu iegādi. Pagājšgad sadomāju no tām radīt vasaras piknika galdiņu. Protams, varbūt ir vēlme tās apslīpēt, lai nekur nav asumu, bet es pagaidām iztiku bez tā. Vienkārši saliktas trīs paletes viena otrai virsū! Piknika fotogrāfijā virsējā daļa ir neapstrādāta (nav gluda galda virsma!). Vēlāk sapratu, ka tomēr paletes dēļu starpas jāaizpilda ar papildus dēlīšiem, lai galds ir ērtāk lietojams! Nu jau ir daudz labāk! Bet pačukstēšu vēl kādu ļoti vērtīgu šī galda funkciju - starp paletēm ļoti ērti ir novietot lietotos šķīvīšus, kamēr niekojas ar citiem gardumiem! Galds paliek ar uzkodām, bet traukiem ir sava "paslēptuve"! 

Pie šāda stilizēta galdiņa kā krēsli lieliski noder vecās kartupeļu kastes. Man diemžēl tādu resursu šobrīd nav (redzami fotogrāfijā!) Ja nu kādai ir ko piedāvāt, ļoti priecāšos iegādāties vai saņemt mantojumā, lai dotu tiem otro elpu - bez kartupeļu klātbūtnes:)

No bundžas par trauciņu!

"Zero waste" fanu pulkā gan vēl nevaru sevi pilntiesīgi ieskaitīt, bet "radīt pašai un no kaut kā ārā metama" vēlme ir gana liela. Šeit priekšplānā pa kreisi redzama izlietota konservu bundža, ko aplīmējot ar gofrēto kartonu un apsienot ar džutas auklu esmu pārvērtusi pietiekami glītā traukā dažādiem rakstāmrīkiem!!! Uzbur tādu arī pati!!!

Sviesta kastes dzīve

Kas tik neatrodas laukos, īpaši saimniecības ēkas bēniņos? Gandrīz visu var izmantot no jauna - ar pavisam citu nozīmi. Lūk, mana vectēva laika sviesta kaste, kura jau palikusi bez dibena. Tieši tas, ka man pietrūka virtuvē kā mazs plauktiņš recepšu mapēm un dažiem interjera elementiem! Skatos un priecājos!!! 0
Veidots ar Mozello - labo mājas lapu ģeneratoru.

 .