Iedvesmai
Radošo ideju pietura           
 

Dēlis fotogrāfijām

Vecos dēļus es vienkārši mīlu, bet citreiz arī ne tik vecus var pārvērst glītā fotosienā! Šeit piemēros divi dažādi - viens ne tik sens, kam sāni aplīmēti ar pašlīmējošu audumu, otrs - vienkārši noslīpēts senāks dārgums. Tiem riņķī aptinu rupjāku vai smalkāku auklu, salieku mazāka izmēra koka knaģīšus un saspraužu ģimenes mīļākos fotomirkļus! Tos, protams, ik pa laikam ir ļoti ērti arī pamainīt!!! Šādam dēlim var izdomāt arī iespēju piekarināt pie sienas, bet es pagaidām tos regulāri pārvietoju interjerā vienkārši atbalstot uz grīdas vai kumodes utml., jo to senāko dažkārt mēdzu izmantot arī kā stilizētu paplāti:)

Trauks dažādiem sīkumiem

Mana radošā acs regulāri ierauga dažādas lietas saimniecībā vai "second hand" veikalos, jau aptuveni galvā iztēlojoties to "jauno dzīvi". Kamēr vēl māja primāri tika apkurināta ar malku, bieži iegādājāmies šādus iekuru klucīšus, kas ļoti labi kalpo sveķelīšu vietā. Tukšs trauks lieliski noder, lai pārveidotu to par glītu bundžu. Es tādās ērti sakārtoju dažādas lentītes, filca gabaliņus un daudz ko citu. Lietas ir savās vietās un smukā traukā! Aplīmēt noteikti var ar visu ko, bet man ļoti glīti šķiet izmantot gofrēto kartonu (ļoti plašā klāstā Rīgā, Baltijas papīrs veikalā!!), to pielīmējot ar abpusējo līmlentu. Noformēt var kā vien vēlas - ar lentītēm, striķīšiem, uzrakstu kartiņām! Pievieno visam arī savu radošo izdomu!!!!

Pievieno vērtību traukiem

Ja mājās ir kādi jau apnikuši trauki, vai nejauši labdarības veikaliņā atrodi kādu pērli - nopērc porcelāna apgleznošanas krāsas un izpaudies radoši. Šeit mēs ar meitiņu vienkāršus, baltus šķīvjus padarījām daudz greznākus! Izmantosim Ziemassvētku galda noformējumam!

Akmeņu glezna

Dodoties pastaigās ar bērniem, atcerieties kaut ko vērtīgu atnest mājās... piemēram, akmentiņus:) Tos dažādi kombinējot plus pieslēdzot radošu izdomu un melno marķieri - sanāk burvīgi mākslas darbi!!!

Plūstošās smiltis

Ātrākais un vienkāršākais veids kā bērniem dot iespēju "iegrimt" jaunā pasaulē... kartupeļu vai kukurūzas ciete + ūdens!!!! It kā izveido bumbiņu, kas turas kopā, bet tūliņ pat tā izkūst pirkstos un aiztek!!! Pat lielajiem par šo jābrīnās!!! Aizraujoši!!!!

Skapīša pārvērtības

Biju nolēmusi meitas istabā piemeklēt vai galdniekam pasūtīt ērtu, skaistu kumodi. Pārdomāju. Atcerējos, ka mums ir viens skapītis, ko mana mamma dāvināja uz Loretas piedzimšanu un tam īsti nekur mājā nav savas vietas. Desmit gadu laikā, lai gan dikti mīļš, tomēr jau bija nedaudz apnicis. Zinot, ka meitas istaba top krāsaina, mūsdienīga, sapratu, ka tādā izskatā vecais skapītis te īsti neiederas, pie tam arī nav pārāk ērts. Nolēmu tam dot "jaunu dzīvi". Pārvērtu to par plauktu! 
Galdiņš no koka paletēm

Daudzas no jums noteikti ir pamanījušas, ka koka paletes ir ļoti noderīgs elements dažādu mājlietu radīšanai??!!! Mums arī dažas ir ieviesušās, līdz ar granulu iegādi. Pagājšgad sadomāju no tām radīt vasaras piknika galdiņu. Protams, varbūt ir vēlme tās apslīpēt, lai nekur nav asumu, bet es pagaidām iztiku bez tā. Vienkārši saliktas trīs paletes viena otrai virsū! Piknika fotogrāfijā virsējā daļa ir neapstrādāta (nav gluda galda virsma!). Vēlāk sapratu, ka tomēr paletes dēļu starpas jāaizpilda ar papildus dēlīšiem, lai galds ir ērtāk lietojams! Nu jau ir daudz labāk! Bet pačukstēšu vēl kādu ļoti vērtīgu šī galda funkciju - starp paletēm ļoti ērti ir novietot lietotos šķīvīšus, kamēr niekojas ar citiem gardumiem! Galds paliek ar uzkodām, bet traukiem ir sava "paslēptuve"! 

Pie šāda stilizēta galdiņa kā krēsli lieliski noder vecās kartupeļu kastes. Man diemžēl tādu resursu šobrīd nav (redzami fotogrāfijā!) Ja nu kādai ir ko piedāvāt, ļoti priecāšos iegādāties vai saņemt mantojumā, lai dotu tiem otro elpu - bez kartupeļu klātbūtnes:)

No bundžas par trauciņu!

"Zero waste" fanu pulkā gan vēl nevaru sevi pilntiesīgi ieskaitīt, bet "radīt pašai un no kaut kā ārā metama" vēlme ir gana liela. Šeit priekšplānā pa kreisi redzama izlietota konservu bundža, ko aplīmējot ar gofrēto kartonu un apsienot ar džutas auklu esmu pārvērtusi pietiekami glītā traukā dažādiem rakstāmrīkiem!!! Uzbur tādu arī pati!!!

Sviesta kastes dzīve

Kas tik neatrodas laukos, īpaši saimniecības ēkas bēniņos? Gandrīz visu var izmantot no jauna - ar pavisam citu nozīmi. Lūk, mana vectēva laika sviesta kaste, kura jau palikusi bez dibena. Tieši tas, ka man pietrūka virtuvē kā mazs plauktiņš recepšu mapēm un dažiem interjera elementiem! Skatos un priecājos!!! 

Tāfele aizraujošiem pierakstiem

Kas gan var būt labāks par savu personīgo tāfeli? Kopš ir iespēja veikalā pasūtīt jebkāda toņa tāfeļkrāsu, mūsmājās lielāku un mazāku tāfeļu netrūkst. Arī topošajās bērnu istabās tās esmu paredzējusi iekļaut - gan kā skaistu interjera detaļu, gan noderīgu pierakstu vietu lieliem un maziem darbiem. Tātad viss, kas ir nepieciešams - saplāksnis vai kā to vēl mēdz saukt -HDF?, un tāfeļkrāsa. Protams, ja gribas kādu īpašu formu vai caurumiņus, noderēs kāds instruments, bet dikti labi pietiek ar vienkāršo variantu! Lielisks rīks arī mācībās - lai netērētu papīra resursus, izmantojam tāfeli!

Aplikāciju glezna

Pārmaiņas pēc - kāds netradicionālas krāsas papīrs + pašlīmējoši krāsainie papīri (vai līme un krāsainie papīri) un šķēres. Lai bērni izpaužas!


Vecie logi

Man ļoti patīk senajam dot jaunu elpu un reizē to saglabāt kā liecību no savas bērnības. Šie skaistie logi vēl pirms 5 gadiem pildīja gaismas caurlaišanas funkciju virs mājas ārdurvīm. Nu pienākusi jauna dzīve. Nedaudz uzpucēti, tie kļuvuši par fotorāmjiem atjaunotajā mājas otrā stāva koridorā. Prieks skatīties!


 .